Jdi na obsah Jdi na menu
 


Counter-strike je možné dále upravovat. Lze přidat počítačem řízené protivníky - boty (od slova robot). Také existuje mnoho různých modifikací, které dokáží podstatně změnit vlastní hru. Příkladem je AMX Mod X (www.amxmodx.org), který přidává příkazy pro zjednodušení administrace hry a dovoluje přidávat další pluginy, které umožňují hrát Counter-strike v režimu Team Deathmatch, Capture the Flag, apod.

Dalšími oblíbenými pluginy jsou:

  • Warcraft 3 Mod - hráči využívají schopností jednotlivých ras ze hry Warcraft 3. Za splnění úkolu získávate zkušenostní body (Experience, XP) - po dosažení jejich určeného počtu hráč postupuje na vyšší uroveň a získá tzv. Skill bod, který může proměnit na určitou schopnost. Rovněž lze ve hře nakupovat kouzla a vylepšení mimo klasickou výbavu. Nejnovější odrůdou tohoto módu je Ultimate Warcraft, kde je na výběr ze schopností všech ras (až na omezení týkajících se kouzel se stejnými účinky).
  • Gungame - „hra se zbraněmi“ - hráči začínaji se slabší zbraní, po zabití nastaveného počtu protivníků postupují o úroveň výše k lepší zbrani. Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů projde celým zbraňovým cyklem. Nastavení posloupnosti zbraní a počtu zabití se liší podle nastavení konkrétního serveru. Vtipné pak je zabíjení nožem, které většinou ubírá dosažený level. www.gungame.org
  • SoccerJam - možná nejvíce bláznivým pluginem je SoccerJam - fotbal ve stylu CS.
  • SuperHero Mod - podobný Warcraft modu - přebíráte schopnosti různých superhrdinů.
  • zombie Mod - jeden z hráčů se stane zombie a potom honí ostatní hráče s nožem. Když je bodne tak se stanou taky zombie. Hraje se i verze kdy nastupuje tým zombií proti týmu policistů.
  • Hide N Seek - Přeměna - Na začáku jste rozděleni na T a CT.

Úkol Teroristů - mají čas 30 sekund aby se schovali - patří k tomu i přeměna například v bombu, krabičku nábojů, počítač, dekl od kanálu a jiné věci se snahou co nejlépe ladit s prostředím.

Úkol Counterů - mají na 30 s obrazovku jako by hleděli do modrého smoke granátu - poloslepí, po uplynutí limitu jsou T zpomaleni o 25% (je to schovka ne hra na babu :)) plné rychlosti. A counteři mají úkol najít všechny teroristy a zabít je nožem - při snížené rychlosti není problém, ovšem když je někde nepřehledná police tak je někdy velice složité odhalit nenápadnou flašku od Coca Coly :)

Pokud Counteři objeví a uzemní všechny pet lahve záchodky a ruličky toaletního papíru (sem tam i teroristu který zapomněl přikazem /shift zapnout maskování) jsou příští kolo nasazeni do role těch kteří se schovávají

CT výhody - žádnej stres že budete odhaleni, plná rychlost T výhody - naopak plno stresu :D, mají možnost že při schování mají kameru z 3 osoby takže jakž takž vidí za roh ovšem pokud je to roh chodby kterou se dá jít jen za roh je to k ničemu

  • Hide N Seek - Block and walls - Tákže je tu další mód na schovku jenže teď kdo neovládá Bunny hop tak je celke v pytli. V tomhle módě jde opět aby T přežili po určený čas a CT je do určeného času rozpárali - jak jinak než nožíkem :o).

T mají jen 10 sekund náskok aby vylezli vyskákali nebo se vysadili na různé pozice kam se CT budou jen těžko dostávat. Jak v roli T tak v roli CT. Pochopitelně že když CT vyvraždí celý T tým tak se role prohodí.

  • WoW mod neboli World of Warcraft Mod - hodně podobný Warcraft 3 Modu, ale je zde více ras a maximální level je 80.
¨